Zeytinyağlı Sabun; Kimyasallardan Uzak Bakım

Zeytinyağlı Sabun; Kimyasallardan Uzak Bakım

Zeytinyağını, mutfaklarımızda bolca tüketiyoruz. Sağlıklı beslenme için temel olan bu mucizevi yağ, daha bir çok alanda kullanımıyla da şifa saçıyor. 

Saçlarınız için deneyin:

Kozmetik ve kişisel bakım için doğal zeytinyağı sabunu, kimyasaldan kaçınan ve hayatının her alanında doğal olanı tüketmeyi benimseyenler için mükemmel bir ürün. Elbette ilk olarak, ellerinizi yıkamak için kullanabilirsiniz. Fakat biz saçlarınızı da kimyasal içermeyen, besleyici yağdan üretilen doğal zeytinyağı sabunu ile yıkamanızı şiddetle öneririz. İçerisinde kimyasal hiçbir madde bulunmadığından saçınız ilk zamanlar daha sert ve tuhaf gelebilir. Şuan da kullanılan şampuanların içerisinde onlarca yumuşatıcı ve koku verici maddeler bulunmakta fakat bunlar aynı zamanda saçınızın yapısına zarar vermektedir. Saçlarınızın bu doğal temizleyiciye alışması biraz zaman alabilir. Fakat bunun saç ve deri sağlığınız için en iyisi olduğunu unutmayın.

Zeytinyağında E vitamini güçlü oranda bulunur. E vitamini de saçların ihtiyaç duyduğu bir vitamindir. Saç diplerinde oluşan yaralar da yine zeytinyağı sabunu ile giderilmektedir.

Zeytinyağlı sabun kepek yapar mı diye düşünüyorsanız, saç derisini besleyeceği için kepeklenme sorununu da yok edecektir.

Cildiniz için deneyin:

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için gözeneklerin hava alması ve temizlenmesi gerekir.

Zeytinyağı sabunu da cildin nefes almasını sağlayan maddelerden biridir.

Gözenekleri temizler ve siyah nokta oluşumunu önler. Cildiniz nefes aldıkça hücreler daha hızlı yenilenir. Zeytinyağı sabunu sayesinde cildiniz de saç deriniz de daha canlı hissedecektir.

Antioksidan maddeler içeren zeytinyağlı sabun, cilde zarar veren maddelerin atılmasını ve cildin nefes almasını destekler. Yani kimyasal bir cilt temizleyicisi yerine rahatlıkla doğal zeytinyağı sabununu kullanabilirsiniz.

Cildin yumuşak ve nemli kalması için E vitaminine ihtiyaç duyarsınız; E vitamini de doğal zeytinyağı sabununda yer almaktadır. Bu şekilde cildinizin ihtiyacı olan nemi de sağlamış olursunuz.

Hemen Çalıbahçe doğal zeytinyağı sabununa gözatın:

200₺ üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

X